• 0535 053 57 88

Şartlar ve Koşullar

ŞARTLAR VE KOŞULLAR

1. Sürücü Yaşı

21 – 89 Yaş. Genç sürücüler için ek ücret, kiralama ücretine dahil değildir. Ücret, kiralama ofisinde yerel para birimi ile ödenir.

2. Sürücü Belgesi

Sürücülerin minimum 2 yıllık ehliyetleri olmalıdır. Araç grupları için 21 Sürücü yaşı en az Ekonomik grup EBMR, EBMD  Compact grup CDMR,CDMD,Standart grup SDMR,SDMD Intermediate grup IVMR,IVMD .Araç grupları için 28 Sürücü yaşı enaz ve 5 yıllık ehliyet sahibi Minibüs SVMR,Full Size FDMR,FDMD,Prestige ve Luxury grup PDAR,LDAR olmalıdır. Kiralayanın ulusal sürücü belgesi Latin harfleri ile düzenlenmemişse (örneğin Arapça, Yunanca, Rusça veya Çince), Uluslararası Sürücü Belgesi istenir.Eğer kiralamayı yurtdışında (AB dışında) gerçekleştiriyorsanız alfabe dikkate alınmaksızın Uluslararası sürücü belgesinin gereklidir. Uluslararası sürücü belgesi, orijinal sürücü belgesi ile birlikte gereklidir.

3. Ek Sürücü (Varışta satın alınabilir)

Her ek sürücü başına ücret: 10 TL / günlük (18% Vergi Dahil)

4. Sigorta Kapsamı

Hasar sorumluluk (KASKO) sigortası(CDW): – TL. 18% Vergi Dahil. Hırsızlık koruma: – TL. 18% Vergi Dahil

Lastik, ön cam, diğer camlar ve şasideki hasar veya kayıplar sizin sorumluluğunuzdadır.

5. LCF Sigortası (Varışta satın alınabilir)

LCF olarak belirtilen standart kasko’nun dışında lastik cam ve farlarda oluşabilecek hasarların Lastik-Cam-Far Sigorta kampamı ile teminat altına alınmasıdır. Günlük olarak ödeyeceğiniz 10TL karşılığında bu tarz hasarlardan muhaf olucaksınız.

6. SCDW Sigortası (Varışta satın alınabilir)

Araçlarımızın tamamında bulunan standart rent a car kaskosunun yanında tüm raporlar eksiksiz olarak tutulmuş olsa dahi herhangi bir hasar durumunda araç değer kaybı olarak ekonomik araçlar için 200€ orta grup araçlar için 300€ üst grup araçlar için 500€ ödemekle yükümlüsünüzdür. Bu yükümlülüğü ortadan kaldırmak için günlük olarak 20TL karşılığında teminat altına alabilirsiniz.

7. Özel Ekipman / İsteğe Bağlı Ekstralar (Varışta satın alınabilir)

LCF Sigortası: 10TL günlük 18% Vergi Dahil; İstek Üzerine

SCDW Sigortası: 20TL günlük 18% Vergi Dahil; İstek Üzerine Yükseltici koltuk: 10TL 18% Vergi Dahil; İstek Üzerine

Bebek koltuǧu: 10TL günlük 18% Vergi Dahil; İstek Üzerine

Çocuk koltuǧu: 10TL günlük 18% Vergi Dahil; İstek Üzerine

GPS – Uydu Navigasyon sistemi: 20 TL günlük 18% Vergi Dahil; İstek Üzerine

Kar zinciri: 5 TL günlük 18% Vergi Dahil; İstek Üzerine

Özel Ekipman / İsteğe bağlı diğer talepler rezervasyon sırasında belirtilebilir, ancak bunlar kiralama fiyatına dahil edilmez. Ücretler, kiralama ofisinde yerel para birimi ile ödenir.

8. Teslim ve Bırakma

Adres teslimi araçların fiyat bilgisi için lütfen rezervasyon ofisimizle irtibata geçiniz.

9. Trafik cezaları

Sözleşme sürecinde her türlü trafik cezasından ve hukuki faizlerinden kiracı sorumludur.

10. Ücretler

Havaalani ücreti: 18% Vergi Dahil

Yerel vergiler: 18% Vergi Dahil

Yol vergisi: 18% Vergi Dahil

11. HGS/OGS

Tüm araçlarımızda otoban ve köprü geçişlerinde kullanılmak üzere Otomatik Geçiş Sistemi OGS veya Hızlı Geçiş Sistemi HGS cihazı bulunmaktadır. 1-15 gün kiralamalarda kullanım ve servis bedeli olarak 30 TL , 16-30 gün kiralamalarda 50 TL ücret tahsil edilir.

12. Yakıt Politikası

Yakıt: Aracı boş depoyla teslim alma ve boş olarak geri getirme.

Aracınız benzin doldurulmuş olarak tedarik edilmez, bu da araç kiralama ofisinde ücretlendirilmeyeceğiniz anlamına gelir. Deponuzu yerel benzin ücretleri ödeyerek doldurabilirsiniz. Kullanılmayan yakıtlar için geri ödeme olmayacaktır. Araç deposu teslim alındığı gibi teslim edilmelidir. Aynı teslim edilmediği taktirde  Turkuaz Oto Kiralama tarafından ekstra ücret alınacaktır.

13. Mil Politikası

Günlük 200 Km ile Sınırlıdır.

14. Sınır Ötesi Seyahat

Kiraladığınız araçla Türkiye sınırları dışına çıkmak kesinlikle yasaktır.

15. Vergi Ücreti

18% Kiralama fiyatına dahildir.

16. Kredi kartı

Araç kiralama masasında depozito ve aşım bedelleri için kabul edilen kartlar: MasterCard, Visa, American Express.

Sürücü adına bir kredi kartı (kartları) gereklidir.

BUNLAR KABUL EDİLMEZ: Ön ödemeli kredi kartları, Laser, Maestro, bankamatik veya Switch kartlar

Aşımları karşılayacak kadar limitiniz olduğundan emin olunuz.

Geçerli bir kredi kartı sunmamanız veya kredi kartınızda yeterli miktarda kredinin olmaması durumunda, araç kiralama acentesi aracı teslim etmeyi reddedebilir. Bu gibi durumlarda, ödenen hiçbir ücret iade edilmez.

17. Kimlikler

Geçerli bir fotoğraflı kimlik (Pasaport veya Nüfus cüzdanı).

18. Araç Türleri

Görüntülenen araç ve listelenen modeller araç kiralama firmalara tarafından kullanılan en yaygın araçlardır. Kiralanan aracın renk, marka veya modelinin, web sitemizde görüntülenen araçla aynı olacağının garantisini vermiyoruz.

19. Makbuz

Kira süresi başlamadan 48 saat öncesine kadar rezervasyon iptali, ücretsiz online olarak yapılabilir. Kira süresi başlamasına 48 saatten az kalan, iptal işlemleri için 3 günlük rezervasyon ücreti alınır.3 günden az sayıdaki rezervasyonlarda ücretin geri iadesi söz konusu değildir. Eksik belgeler yüzünden teslim alınamayan veya kredi kartının araç teslim anında temin edilmemesi gibi durumlarda 48 saatten az bir süre kalan iptal prosedürü uygulanacaktır. Depozit ödenmiş rezervasyonlarda: Kira süresi başlamadan 48 saat öncesine kadar olan iptal durumlarında; deposit ücreti kesilecektir. Kira süresi başlamasına 48 saatten az kalan, iptal işlemleri için, üç günlük araç kira bedeli veya ödenen depozitten yüksek olanı tahsil edilir. 3 günden az sayıdaki rezervasyonlarda ücretin geri iadesi söz konusu değildir. Eksik belgeler yüzünden teslim alınamayan veya kredi kartının araç teslim anında temin edilmemesi durumlarında 48 saatten az bir süre kalan iptal prosedürü uygulanacaktır. Araç teslim alındıktan sonra iptal edilemez.

20. İptal Prosedürü

Varış sırasında onay belgeniz, kiralama ofisinde yazdırılmış olarak bulunmalıdır. Onay belgesinin gösterilememesi kiralama acentesinin yerel fiyatlarla ücretlendirebileceği anlamına gelir. Eğer gerekli belgeleri gösteremezseniz, belgeler geçerli değilse veya kredi kartınızda yeterli bakiye yoksa, Turkuaz Oto Kiralama aracı teslim etmeyi kabul etmeyebilir ve hiçbir ücret geri ödenmez.

21. No Show

Kira süresi başlamadan önce Turkuaz Oto Kiralama’ya bildirilmeyen iptal durumlarında 100% iptal ücreti alınır.

22. Uzatma/Geç Dönüş

Kiralamalar 24 saat üzerinden hesaplanır. 3 saati aşan durumlarda tam gün ücreti tahsil edilir.

23. Rezervasyon Değişikliği

Kira süresi başlamadan önce, istenildiği taktirde herhangi bir servis ücreti alınmadan rezervasyon değişikliğiniz yerine getirilir. Rezervasyon ile ilgili değişiklik yapılırken;teslim alış bölgesi, araç değişikliği,kira süresi gibi değişiklikler, değişikliğin yapıldığı günün fiyatı üzerinden hesaplanır. Aracın erken teslimi söz konusu olduğunda kullanılmayan günler için Turkuaz Oto Kiralama tarafından geri ödeme yapılmaz.

24. Turkuaz Oto Kiralama Genel Araç Kiralama Koşulları

Aracı kendi ülkelerinde kiralayan sürücüler ve ek sürücüler en az iki yıl geçerli ehliyete sahip olmaları gerekmektedir. Eğer sürücü en az 2 yıldan az(lütfen departmanımızdan kontrol ediniz) süreli ehliyete sahip yada herhangibir ceza puanı bulunuyorsa araç kiralamayı etkileyebileceğinden departmanımızı bilgilendirilmesi gerekmektedir. Bazı ülkelerde ehliyetler belli dönemlerde yenilenmektedir. Yeni ehliyetlerde ilk ehliyet alış tarihi belirtilmiş olması gerekmektedir.Aksi halde eski ehliyette birlikte ibraz edilmesi gerekmektedir. Uluslararası ehliyete sahip olan sürücüler aynı zamanda kendi ülkelerine ait ehliyetlerini de göstermek zorundadırlar.Kira başlangıcında Sorumluluk Payı(excess) adı altında, kira süresince oluşabilecek masraflar ve yakıtın eksik getirilmesinden doğabilecek masraflar için depozit ücreti talep etmekte ve sürücünün üzerine düzenlenmiş olan kredi kartından mail order formu düzenlenerek bloke edilmektedir.

Bu depozit kira bitiminden itibaren 15 gün sonra otomatikman kaldırılmaktadır. Bunun nedeni araç iadesinden sonra kiralamış olduğunuz tarihlere ait gelebilecek trafik cezaları içindir.Bu depozit miktarı nadiren nakit yada debit kart olarak kira firması tarafından kabul edilebilmektedir.(Lütfen Rezervasyon departmanımızla kontrol ediniz). Aynı şekilde nakit alınan depozitlerde kira bitiminden itibaren 30 gün sonra iade edilir. Aracınızı teslim alırken yetkili personel ayrılmadan önce araçta herhangibir hasar olup olamadığını kontrol ederek sözleşmeye yazdırınız ve aynı zamanda aracınızı geri teslim ederken  aracı kontrol edip almış olduğunuz gibi teslim ettiğinizden emin olup teslim formunu imzalayınız. Aksi taktirde araçta oluşabilecek hasarlardan Turkuaz Oto Kiralama sorumluluk kabul etmemektedir.

Bütün araç kiralamalar 24 saat üzerinden hesaplanır. 24 saatten az kiralamalarda bir günlük ücret tahsil edilir. Köprü ve otoyol geciş ücretleri,park ücreti,trafik cezaları gibi ekstra ücretlerden kiracı sorumludur. Havalimanından teslim alınacak kiralamalarda uçuş numaranızı rezervasyon sırasında veya araç teslim alış tarihinden en az 3 gün önce Turkuaz Oto Kiralama’ya bildirmeyi lütfen unutmayın. Bildirilmeyen uçuş numaralarından kaynaklanan gecikmelerden dolayı doğabilecek sorunlardan Turkuaz Oto Kiralama sorumlu tutulamaz. Kiracı olarak,eğer herhangibir konuda hala memnuniyetsizliğiniz bulunmaktaysa ve şikayet talebiniz varsa şikayet mektubunuzu ve taleplerinizi kiralama süresi bittikten sonra müşteri hizmetleri servisimize erzurum@assistcarrental.com yazılı olarak göndermeniz gerekmektedir.Daha sonra sizin adınıza tarafımızdan araştırma başlatılacaktır.En kısa süre içerisinde e-postanızın onayıyla ilgili bilgi gönderilecek ve bunu takiben 28 gün içerisinde bütün şikayet ve talepleriniz cevaplandırılmaya çalışılacaktır.En kısa süre içerisinde size yardımcı olabilmemiz açısından lütfen e-postanızla birlikte Turkuaz Oto Kiralama rezervasyon numaranızı ve rezervasyonunuza iliskin tüm dökumanları göndermenizi rica ederiz.

25. Sigorta Bilgileri ve Yükümlülükler

Hasar ve hırsızlık durumlarında sigortanın geçerli olabilmesi için uyulması gereken unsurlar aşağıdaki gibidir.

  • Kaza durumunda aracın yerinden hareket ettirilmeden kaza ve alkol raporunun Polis veya Jandarma tarafından tutturulmuş olması yada karşılıklı kaza tespit tutanağı düzenlenmiş eksiksiz (Karşı aracın ehliyet,ruhsat,sigorta poliçe yurtdışında yaşayan birey ise ülkeye giriş tarihini belirten sayfanın fotokopisinin) alınmış olması.
  • Aracın alkol ve uyuşturucu etkisi altında kullanılmamış olması ve ağır ihmal,kasıt ve kusur olmaması.
  • Kiralanan aracın çalınması durumunda aracın anahtarının Turkuaz Oto Kiralama’ya teslim edilmesi.
  • Tüm bu raporların engeç 3 gün içerisindeTurkuaz Oto Kiralama’ya teslim edilmesi.

Bu maddelere uyulmaması durumunda sigortalar geçersiz sayılacaktır.

Araç içerisindeki kiracıya ait özel eşyalar sigorta kapsamı dışındadır.Kaza halinde 2.ve 3.şahısların uğrayacağı maddi ve manevi zararların Karayolları Trafik Sigortasında belirtilen rakamı aşan kısmından kiracı sorumludur, Turkuaz Oto Kiralama herhangi bir bedel talep edilemez.

26. Acil ulaşım hattı

Rezervasyonunuzla ilgili herhangi bir sorun durumunda 0543 645 86 81 ‘den bize 7 gün 24 saat  ulaşabilirsiniz.

Rezervasyon için hemen arayın!
Bu ofiste seçilen araba sınıfından yok. Lütfen farklı bir sınıf seçin!